Nette Documentation Preview

syntax
Formuláře
*********

<div class=perex>

Nette Forms přinesly revoluci do tvorby webových formulářů. Najednou stačilo napsat několik srozumitelných řádků kódu a měli jste hotový formulář včetně vykreslení, JavaScriptové i serverové validace a navíc špičkově zabezpečený. Ukážeme si, jak

- vytvářet přívětivé formuláře
- validovat odeslaná data
- vykreslovat prvky přesně podle potřeby

</div>


Použitím Nette Forms se vyhnete celé řadě rutinních úkolů, jako je třeba psaní validace (navíc dvojí, na straně serveru a klienta), minimalizujete pravděpodobnost vzniku chyb a bezpečnostních děr.

Formuláře můžete používat buď jako součást Nette Aplikace (tedy v presenterech), nebo úplně samostatně. Protože v obou případech se používání trošku liší, připravili jsme pro vás dva návody:

<div class="wiki-buttons">
<div> "Formuláře v presenterech .[wiki-button]":in-presenter </div>
<div> "Formuláře samostatně .[wiki-button]":standalone </div>
</div>


Instalace
---------

Knihovnu stáhěte a nainstalujete pomocí nástroje [Composer|best-practices:composer]:

```shell
composer require nette/forms
```

Formuláře

Nette Forms přinesly revoluci do tvorby webových formulářů. Najednou stačilo napsat několik srozumitelných řádků kódu a měli jste hotový formulář včetně vykreslení, JavaScriptové i serverové validace a navíc špičkově zabezpečený. Ukážeme si, jak

  • vytvářet přívětivé formuláře
  • validovat odeslaná data
  • vykreslovat prvky přesně podle potřeby

Použitím Nette Forms se vyhnete celé řadě rutinních úkolů, jako je třeba psaní validace (navíc dvojí, na straně serveru a klienta), minimalizujete pravděpodobnost vzniku chyb a bezpečnostních děr.

Formuláře můžete používat buď jako součást Nette Aplikace (tedy v presenterech), nebo úplně samostatně. Protože v obou případech se používání trošku liší, připravili jsme pro vás dva návody:

Instalace

Knihovnu stáhěte a nainstalujete pomocí nástroje Composer:

composer require nette/forms